WIAA Playoffs :: Regional Semifinals |
Division 1 |
Marshfield Sectional
(1) Stevens Point - BYE
(9) Menomonie 0
(8) Wausau East 8
(12) Wausau West 0
(5) Eau Claire North 12
(13) Superior 0
(4) Eau Claire Memorial 13
------------------------------------------
(14) Marshfield 0
(3) River Falls 1
(11) Wisconsin Rapids Lincoln 0
(6) Chippewa Falls 2
(10) New Richmond at
(7) D.C. Everest
(Wednesday, 5/29)
(2) Hudson - BYE |
Division 2 |
Baldwin - Woodville Sectional
(8) Rice Lake 7
(1) Medford 8
(5) Bloomer 0
(4) Ashland 6
(11) Osceola 1
(3) Abbotsford / Colby 4
(7) Merrill 5
(2) Hayward 1
------------------------------------------
(9) G-E-T 2
(1) St. Croix Central 5
(12) Tomah 9
(4) Altoona 11
(6) La Crosse Logan 7
(3) Baldwin - Woodville 3
(7) Somerset 0
(2) Prescott 3 |
Division 3 |
Cumberland Sectional
(9) Chetek - Weyerhaeuser 5
(1) St. Croix Falls 10
(5) Grantsburg 2
(4) Barron 0
(11) Cameron 2
(3) Spooner 0
(7) Clayton / Turtle Lake 2
(2) Cumberland 7
------------------------------------------
(8) Eau Claire Regis 0
(1) Elk Mound 10
(13) McDonell 0
(5) Neillsville / Granton 5
(6) Whitehall 0
(3) Fall Creek 3
(10) Osseo - Fairchild 1
(2) Mondovi 7 |
Division 4 |
Bruce Sectional
(8) Winter / Birchwood 0
(1) Northwood / Solon Springs 8
(5) Mellen 0
(4) Shell Lake 5
(6) Drummond 1
(3) Hurley 11
(7) Bruce 1
(2) Washburn 8
------------------------------------------
(8) Glenwood City at
(1) Rib Lake
(Wednesday, 5/29)
(5) Prairie Farm 1
(4) Athens 3
(6) Edgar 6
(3) Eau Claire Immanuel 1
(7) Spring Valley 8
(2) Flambeau 9
------------------------------------------
Blair - Taylor Sectional
(8) Pepin / Alma at
(1) Bangor
(Wednesday, 5/29)
(5) Eleva - Strum at
(4) Marshfield Columbus
(Wednesday, 5/29)
(6) Port Edwards 0
(3) Blair - Taylor 1 (F-9 inn.)
(7) Independence / Gilmanton 1
(2) Pittsville 2 |
|
WIAA Playoffs :: Sectionals |
Division 1 |
Stevens Point Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Chippewa Falls 9
(1) Stevens Point 5
(Tues. 5/28)
(3) D.C. Everest 0
(2) New Richmond 1
(Tues. 5/28) |
(4) Chippewa Falls vs.
(2) New Richmond
(Thurs. 5/30 :: 4:30pm)
(at Stevens Point) |
Pulaski Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(5) De Pere at
(1) Kaukauna
(Wed. 5/29 :: 12:00pm)
(3) Green Bay Preble at
(2) Ashwaubenon
(Wed. 5/29 :: 5:00pm) |
(Thurs. 5/30 :: 4:30pm)
(at Pulaski) |
Middleton Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Verona at
(1) Sun Prairie East
(Wed. 5/29 :: 5:00pm)
(3) Middleton at
(2) Tomah
(Wed. 5/29 :: 5:00pm) |
(Thurs. 5/30 :: 5:00pm)
(at Middleton) |
Oshkosh North Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Oshkosh West 6
(1) Beaver Dam 9
(Tues. 5/28)
(3) West Bend West 0
(2) Watertown 4
(Tues. 5/28) |
(1) Beaver Dam vs.
(2) Watertown
(Thurs. 5/30 :: 4:30pm)
(at Oshkosh North) |
Oconomowoc Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Kettle Moraine at
(1) Milton
(Wed. 5/29 :: 5:00pm)
(3) Oregon 1
(2) Waterford 0
(Tues. 5/28) |
- vs.
(3) Oregon
(Thurs. 5/30 :: 4:30pm)
(at Oconomowoc) |
Wisconsin Lutheran Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) West Allis Hale / WAC at
(1) Arrowhead
(Wed. 5/29)
(3) Hamilton at
(2) Wisconsin Lutheran
(Wed. 5/29 :: 5:00pm) |
(Thurs. 5/30 :: 4:30pm)
(at Wisconsin Lutheran) |
Glendale Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Brookfield Central at
(1) Cedarburg
(Wed. 5/29 :: 2:00pm)
(3) Menomonee Falls at
(2) Germantown
(Wed. 5/29 :: 4:30pm) |
(Thurs. 5/30 :: 7:00pm)
(at Glendale) |
Oak Creek Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Franklin at
(1) Kenosha Bradford
(Wed. 5/29 :: 4:30pm)
(3) Westosha Central at
(2) Muskego
(Wed. 5/29 :: 2:00pm) |
(Thurs. 5/30 :: 7:00pm)
(at Oak Creek) |
|
Division 2 |
Baldwin - Woodville Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Ellsworth 3
(1) Rice Lake 6
(Tues. 5/28)
(2) New London 0
(1) Mosinee 3
(Tues. 5/28) |
(1) Rice Lake vs.
(1) Mosinee
(Thurs. 5/30 :: 5:00pm)
(at Baldwin - Woodville) |
Winneconne Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(5) Seymour at
(2) Freedom
(Wed. 5/29 :: 3:00pm)
(2) Plymouth 1
(1) Waupun 7
(Tues. 5/28) |
- vs.
(1) Waupun
(Thurs. 5/30 :: 5:00pm)
(at Winneconne) |
West Salem Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(3) West Salem at
(1) Mount Horeb
(Wed. 5/29)
(2) Lake Mills at
(1) Jefferson
(Wed. 5/29 :: 5:00pm) |
(Thurs. 5/30)
(at West Salem) |
New Berlin Eisenhower Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(7) Pewaukee at
(1) New Berlin Eisenhower
(Wed. 5/29)
(2) Grafton at
(1) Pius XI Catholic
(Wed. 5/29 :: 4:00pm) |
(Thurs. 5/30 :: 4:30pm)
(at New Berlin Eisenhower) |
|
Division 3 |
Bloomer Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Spooner 3
(1) Northwestern 1 (F-8 inn.)
(Tues. 5/28)
(2) Aquinas 0
(1) Prescott 10
(Tues. 5/28) |
(2) Spooner vs.
(1) Prescott
(Thurs. 5/30 :: 5:00pm)
(at Bloomer) |
Oconto Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Wittenberg - Birnamwood 6
(1) Peshtigo 7
(Tues. 5/28)
(2) New Holstein 0
(1) Mishicot 6
(Tues. 5/28) |
(1) Peshtigo vs.
(1) Mishicot
(Thurs. 5/30)
(at Oconto) |
River Valley Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(5) Adams - Friendship 5
(2) River Valley 2
(Tues. 5/28)
(2) Poynette 1
(1) Brodhead 3
(Tues. 5/28) |
(5) Adams - Friendship vs.
(1) Brodhead
(Thurs. 5/30 :: 5:00pm)
(at River Valley) |
Laconia Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(3) Laconia at
(1) Mayville
(Wed. 5/29)
(5) Dominican / EA at
(2) Shoreland Lutheran
(Wed. 5/29 :: 4:30pm) |
(Thurs. 5/30 :: 5:00pm)
(at Laconia) |
|
Division 4 |
McDonell Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Shell Lake 4
(1) Grantsburg 6
(Tues. 5/28)
(2) McDonell 3
(1) Fall Creek 6
(Tues. 5/28) |
(1) Grantsburg vs.
(1) Fall Creek
(Thurs. 5/30 :: 5:00pm)
(at McDonell :: Casper Park) |
Crivitz Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(3) Manawa 1
(1) Coleman 2
(Tues. 5/28)
(2) Random Lake 9
(1) Algoma 5
(Tues. 5/28) |
(1) Coleman vs.
(2) Random Lake
(Thurs. 5/30 :: 4:00pm)
(at Crivitz) |
Blair - Taylor Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(5) Eleva - Strum 2
(3) Blair - Taylor 0
(Tues. 5/28)
(2) Stratford 0
(1) Auburndale 5
(Tues. 5/28) |
(5) Eleva - Strum vs.
(1) Auburndale
(Thurs. 5/30 :: 5:00pm)
(at Blair - Taylor) |
Boscobel Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Fennimore 0
(2) Cuba City 2
(Tues. 5/28)
(2) Waterloo at
(1) Horicon
(Wed. 5/29) |
(2) Cuba City vs.
-
(Thurs. 5/30 :: 5:00pm)
(at Boscobel) |
|
Division 5 |
Athens Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Mellen 4
(1) Northwood / Solon Springs 2
(Tues. 5/28)
(2) Thorp 11
(1) Athens 7
(Tues. 5/28) |
(2) Mellen vs.
(2) Thorp
(Thurs. 5/30 :: 5:00pm)
(at Athens) |
Pacelli Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(5) Newman Catholic at
(3) Florence
(Wed. 5/29)
(2) Almond - Bancroft 0
(1) Pacelli 2
(Tues. 5/28) |
- vs.
(1) Pacelli
(Thurs. 5/30 :: 4:30pm)
(at Pacelli :: Woyak Complex) |
New Lisbon Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Pepin / Alma 1
(1) Assumption 9
(Tues. 5/28)
(2) Hillsboro 6
(1) Ithaca 1
(Tues. 5/28) |
(1) Assumption vs.
(2) Hillsboro
(Thurs. 5/30 :: 5:00pm)
(at New Lisbon) |
Belmont Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Juda / Albany 3
(2) Barneveld 9
(Tues. 5/28)
(2) Johnson Creek 1
(1) Oakfield 5
(Tues. 5/28) |
(2) Barneveld vs.
(1) Oakfield
(Thurs. 5/30)
(at Belmont) |
|
|