Big Rivers |
Hudson 5
Eau Claire North 1
Chippewa Falls 10
Eau Claire Memorial 2 |
Middle Border |
Altoona 17
Baldwin - Woodville 2 |
|
WIAA Playoffs :: Regional Semifinals |
Division 1 |
Stevens Point Sectional
(1) Stevens Point - BYE
(9) Wausau West 2
(8) Menomonie 10
(Monday, 5/20)
(12) Wausau East 7
(5) Wisconsin Rapids Lincoln 14
(Wednesday, 5/22)
(13) River Falls 1
(4) Chippewa Falls 9
(Monday, 5/20)
(14) Eau Claire Memorial 0
(3) D.C. Everest 14
(Wednesday, 5/22 )
(11) Marshfield 6
(6) Hudson 0
(Wednesday, 5/22)
(10) Eau Claire North 3
(7) Superior 13
(Wednesday, 5/22)
(2) New Richmond - BYE |
Division 2 |
Baldwin - Woodville Sectional
(8) Black River Falls 0
(1) Rice Lake 4
(Monday, 5/20)
(5) Hayward 2
(4) Baldwin - Woodville 3
(Monday, 5/20)
(6) St. Croix Central 1
(3) Somerset 0
(Wednesday, 5/22)
(7) Altoona 1
(2) Ellsworth 8
(Wednesday, 5/22) |
Division 3 |
Bloomer Sectional
(8) Unity 1
(1) Northwestern 10
(Wednesday, 5/22)
(5) Bloomer 17
(4) Barron 0
(Wednesday, 5/22)
(6) Cameron 1
(3) St. Croix Falls 6
(Monday, 5/20)
(7) Cumberland 4
(2) Spooner 5
(Monday, 5/20)
------------------------------------------
(8) Nekoosa 0
(1) Prescott 14
(Monday, 5/20)
(5) Elk Mound 0
(4) Arcadia 3
(Wednesday, 5/22)
(6) Durand - Arkansaw 2
(3) G-E-T 10
(Wednesday, 5/22)
(7) Stanley - Boyd 3
(2) Aquinas 13
(Wednesday, 5/22) |
Division 4 |
McDonell Sectional
(9) Frederic / Luck 0
(1) Grantsburg 16
(Monday, 5/20)
(5) Clayton / Turtle Lake 7
(4) Hurley 17
(Wednesday, 5/22)
(6) Phillips 1
(3) Chequamegon 7
(Tuesday, 5/21)
(7) Chetek - Weyerhaeuser 1
(2) Shell Lake 8
(Wednesday, 5/22)
------------------------------------------
(8) Glenwood City 2
(1) Fall Creek 12
(Wednesday, 5/22)
(5) Cadott 6
(4) Boyceville 7 (F-9 inn.)
(Wednesday, 5/22)
(6) Lake Holcombe / Cornell 0
(3) Colfax 12
(Wednesday, 5/22)
(7) Augusta 0
(2) McDonell 15
(Tuesday, 5/21)
------------------------------------------
Blair - Taylor Sectional
(8) Osseo - Fairchild 1
(1) Melrose - Mindoro 2
(Wednesday, 5/22)
(5) Eleva - Strum 7
(4) Mondovi 1
(Wednesday, 5/22)
(6) Bangor 7
(3) Blair - Taylor 17
(Wednesday, 5/22)
(10) Luther 1
(2) Cashton 4
(Wednesday, 5/22)
------------------------------------------
(8) Necedah 0
(1) Auburndale 15
(Wednesday, 5/22)
(5) Princeton / Green Lake 1
(4) Marathon 9
(Wednesday, 5/22)
(6) Loyal / Greenwood 0
(3) Edgar 8
(Wednesday, 5/22)
(7) Spencer 0
(2) Stratford 11
(Wednesday, 5/22) |
Division 5 |
Athens Sectional
(8) Prentice at
(1) Northwood / Solon Springs
- Northwood/SS wins by forfeit
(Tuesday, 5/21)
(5) Birchwood / Winter 0
(4) Drummond 9
(Wednesday, 5/22)
(6) Butternut / Mercer 8
(3) Flambeau 9 (F-8 inn.)
(Wednesday, 5/22)
(7) Bruce 0
(2) Mellen 18
(Tuesday, 5/21)
------------------------------------------
(8) Elmwood / Plum City 1
(1) Athens 17
(Wednesday, 5/22)
(5) Rib Lake 17
(4) Prairie Farm 10
(Wednesday, 5/22)
(6) Gilman 7
(3) Eau Claire Immanuel 8
(Wednesday, 5/22)
(7) Clear Lake 0
(2) Thorp 10
(Monday, 5/20)
------------------------------------------
New Lisbon Sectional
(9) Lincoln 0
(1) Assumption 18
(Monday, 5/20)
(5) Port Edwards 3
(4) Cochrane - Fountain City 13
(Wednesday, 5/22)
(6) Pittsville 2
(3) Marshfield Columbus 12
(Wednesday, 5/22)
(7) Royall 0
(2) Pepin / Alma 9
(Wednesday, 5/22) |
|