WIAA Playoffs :: Sectionals |
Division 1 |
Marshfield Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Stevens Point 6
(5) Eau Claire North 0
(3) River Falls 6
(2) Hudson 7 |
(1) Stevens Point 1
(2) Hudson 3 |
Kimberly Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) De Pere 8
(12) Appleton East 0
(3) Bay Port 4
(2) Kimberly 1 |
(1) De Pere 9
(3) Bay Port 3 |
Middleton Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Sun Prairie East 6
(4) Madison Memorial 4
(3) Monona Grove 3
(2) Verona 1 |
(1) Sun Prairie East 11
(3) Monona Grove 1 |
Oshkosh North Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Hartford 1
(5) Menasha 5
(3) Neenah 3
(2) Manitowoc Lincoln 4
(F-9 inn.) |
(5) Menasha 2
(2) Manitowoc Lincoln 1 |
Janesville Craig Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Westosha Central 4
(4) Janesville Craig 3
(3) Badger 5
(2) Union Grove 0 |
(1) Westosha Central 4
(3) Badger 3 |
Oconomowoc Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Muskego 3
(5) Waukesha North 0
(3) Arrowhead 3
(7) Hamilton 0 |
(1) Muskego 1
(3) Arrowhead 2 |
Glendale Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Wisconsin Lutheran 1
(4) Whitefish Bay 2
(6) Homestead 5
(2) Nicolet 6 |
(4) Whitefish Bay 4
(2) Nicolet 9 |
South Milwaukee Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Oak Creek 6
(4) Kenosha Tremper 1
(6) South Milwaukee 4
(2) Kenosha Indian Trail 5 |
(1) Oak Creek 5
(2) Kenosha Indian Trail 0 |
|
Division 2 |
Baldwin - Woodville Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Medford 5
(7) Merrill 3 (F-8 inn.)
(4) Altoona 5
(6) La Crosse Logan 9 |
(1) Medford 5
(6) La Crosse Logan 7 |
Appleton Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Mosinee 2
(2) Notre Dame 1
(1) Kiel 2
(6) Xavier 3 |
(1) Mosinee 2
(6) Xavier 0 |
Portage Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Reedsburg 2
(2) Edgewood 3
(1) Jefferson 1
(2) Waupun 4 |
(2) Edgewood 10
(2) Waupun 5 |
Big Foot Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Pewaukee 1
(2) Kettle Moraine Lutheran 4
(5) New Berlin West 8
(2) St. Thomas More 2 |
(2) Kettle Moraine Lutheran 10
(5) New Berlin West 4 |
|
Division 3 |
Cumberland Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) St. Croix Falls 2
(2) Cumberland 3
(1) Elk Mound 1
(2) Mondovi 4 |
(2) Cumberland 9
(2) Mondovi 1 |
Gillett Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Bonduel 2
(6) Auburndale 1
(5) Algoma 3
(6) St. Mary Catholic 7 |
(1) Bonduel 6
(6) St. Mary Catholic 0 |
Prairie du Chien Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Aquinas 12
(2) Viroqua 2
(5) New Glarus 4
(6) Marshall 0 |
(1) Aquinas 9
(5) New Glarus 3 |
Horicon Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(5) Winnebago Lutheran 0
(10) St. Mary's Springs 3
(1) Lake Country Lutheran 1
(2) Kenosha St. Joseph 2 |
(10) St. Mary's Springs 5
(2) Kenosha St. Joseph 7 |
|
Division 4 |
Bruce Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Northwood / SS 3
(2) Washburn 0
(1) Rib Lake 6
(6) Edgar 2 |
(1) Northwood / SS 10
(1) Rib Lake 2 |
Rosholt Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Niagara 4
(6) Three Lakes / Phelps 3
(1) Gibraltar / Washington Island 1
(2) Pacelli 7 |
(4) Niagara 0
(2) Pacelli 15 |
Blair - Taylor Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(5) Eleva - Strum 4
(2) Pittsville 0
(4) De Soto 1
(2) Royall 9 |
(5) Eleva - Strum 2
(2) Royall 1 |
Johnson Creek Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(5) Barneveld 8
(2) Pecatonica 3
(1) Johnson Creek 8
(3) Oakfield 4 |
(5) Barneveld 2
(1) Johnson Creek 14 |
|